Reklama

Reklama

Naujienų kategorijos

Naujienų kategorijos

Kūčių stalo dekoravimas. Sugrįžta senos tradicijos – šienas?

Įkėlė: Sabina Nacevičienė Kategorija: Straipsniai Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 18

 

Jau buvome užmiršę senas tradicijas, susijusias su šienu ir bičių vaško žvakėmis. Dabar grįžtame prie savo šaknų, ieškome natūralumo, kuris skleidžia namų šilumą bei jaukumą.

Šienas žiemą tarsi primena atgimusią gamtą, o bičių vaško žvakės – dūzgančių bitučių darbštumą, lauko gėlių, pievų aromatą. Per Kalėdas labai populiarūs bičių vaško angeliukai, kurie prie stalo saugo mus. O natūralus vaškas valo orą ir sugeria nemalonius kvapus. Ant Kūčių stalo vis mėgstamesnės kalėdinės prakartėlės. Prakartėlė yra gimimo simbolis, sukviečiantis visą šeimą džiaugtis vienas kitu. Skulptūrinės prakartėlės atsirado Romoje. Pirmoji buvo pastatyta Santa Maria Maggiore bazilikoje.

 

Kuo skiriasi Kūčių ir kalėdinis stalai? Kūčių stalas įprastai būna baltas arba natūralių švelnių spalvų. Patiesta natūrali lininė staltiesė suteikia jam jaukumo.

Lininės staltiesės puikiai dera su juodos spalvos lėkštėmis. Anksčiau mūsų senoliai patys išausdavo lininę staltiesę ir per Kūčias patiesdavo. Šienas ir bičių vaško žvakės – tai neatsiejami Kūčių stalo akcentai, naudojami ir burtams. Tikima, kad pabuvojęs ant Kūčių stalo šienas tampa ypatingas, įgyja magiškų galių. Močiutės sakydavo: „Ištrauk šiaudelį ir pažiūrėsima, kokia trukmė tavo gyvenimėlio, vedybų, koks ateinančių metų derliaus.“

Su žvakėmis taip pat smagiai žaisdavo Kūčių naktį. Natūralaus bičių vaško žvakes lašindavo į vandenį. „Ką išpieši su rankele, tą turėsi“, – sakydavo močiutės.

 

Jei norite Kūčių stalui suteikti prasmės, reikia paprastų dalykų: žvakės, prakartėlės, šieno ir, rekomenduotina, lininės, natūralios spalvos staltiesės. Nerandate minėtų produktų? Juos galite įsigyti čia. Kūčių stalas išties atrodys jaukus, o patiekalai – skanesni.

 

Kalėdų dieną dekoruokime kitaip, ryškesnėmis spalvomis. Džiaukimės ir neškime džiaugsmą.

Ryškios spalvos, ypač raudona ir žalia, visada yra madingos. Žalios servetėlės (arba raudonos), puošia mūsų lėkštes. Juk tai Jėzaus gimimo arba saulės sugrįžimo šventė.

 Šių švenčių ir susitikimo su artimaisiais laukiame kiekvienais metais. Matome, kaip visi keičiamės, dalinamės metų įvykiais ir emocijomis. Tai išties nepakartojama!

Komentarai

Palikite komentarą