Reklama

Reklama

Naujienų kategorijos

Naujienų kategorijos

Namų žvakės ir jų skirtumai

Įkėlė: Sabina Nacevičienė Kategorija: Straipsniai Paskelbta: Komentarų: 0 Paspaudimai: 22

Romantiški vakarai, jaukios meditacijos atpalaiduojančių liepsnelių šviesoje ar šventinė Kūčių vakarienė, kurią papildo nuo senų senovės ypatingą reikšmę turinčios stalo puošmenos – rankų darbo žvakės. Rodos, įprastos situacijos, tiesa?

Visgi, gausus žvakių pasirinkimas, tuo pat sukuria ir aibę nelengvų sprendimų. Pavyzdžiui, kokias bei kaip išsirinkti, kad namų žvakės ne tik erdves papuoštų, bet ir teigiamai fizinę bei emocinę sveikatą veiktų. Beje, jeigu apie pastarąjį poveikį lig šiol nežinojote, vadinasi, labai laiku šį straipsnį skaitote! Esminiai žvakių skirtumai, privalumai ir trūkumai – vienoje vietoje!

Pirmiausia – su ne vieną šimtmetį ypač vertinama žvakių rūšimi susipažinkime. Tai – natūralios bičių vaško žvakės, kurių pavadinimas ne tik atskleidžia jų sudėtį, bet ir atkreipia mūsų dėmesį į ypač svarbų dalyką – natūralumą. Tai reiškia, jog šiose žvakėse nerasime jokių žmogui žalingų cheminių medžiagų (kvapiklių, smalkių, dažiklių ir kt.). Jų sudėtis – 100% bitučių vaškas, kuris garuodamas išskiria malonų medaus aromatą bei gausią neigiamų jonų koncentraciją. Pastarieji, atsakingi už gaivų bei švarų patalpų orą ir... Mūsų nuotaiką ar netgi fizinę savijautą.

Minėtos savybės puikiai paaiškina, kodėl deginant natūralios sudėties žvakes nurimsta mintys, pagerėja emocinė būsena, sumažėja kūno skausmas, o namų erdvė prisipildo subtilaus jaukumo. Be viso to, bičių vaško žvakės pasižymi itin ryškia liepsna, todėl gali būti naudojamos ir kaip puiki alternatyva dingus elektrai ar tiesiog romantiškam kambario apšvietimui.

Sekanti bei ne mažiau populiari namų žvakių rūšis – aromatizuotos žvakės, ypač tinkamos aromaterapijai namuose. Tiesa, jos skirstomos į dvi rūšis: natūralių eterinių aliejų prisotintas bičių ar sojų vaško žvakes bei sukurtas iš sintetinių sudedamųjų dalių, kurių aromatą lemia tik dirbtinės kvapiosios medžiagos.

Natūralaus vaško žvakės, pagamintos su eteriniais aliejais – nekenkia sveikatai, maloniai kvepia, teigiamai veikia nuotaiką, didina protinę koncentraciją darbuose bei, žinoma, originaliai papuošia namų aplinką. Ir priešingai – dirbtinės sudėties žvakės dažniausiai būna itin spalvingos ir kvapnios, tačiau degant išskiria sveikatai toksiškus cheminius junginius, kurie ypač pavojingi alergiškiems ar kvėpavimo sistemos ligų turintiems žmonėms.  

Taigi, pagrindines namų žvakių savybes išsiaiškinome, tačiau vieną detalę, vis dėlto, praleidome... Tai – dekoratyvūs žvakių „pagalbininkai“ – žvakidės bei joms sukurti padėklai, kurie ir namus papuošia, ir mūsų saugumu papildomai pasirūpina, kad po dienos veiklų galėtume nevaržomai maloniu bičių vaško žvakių aromatu bei jų teikiamu poveikiu pasimėgauti.

Arba... Nustebinti mums svarbius žmones jaukia, kvapnia ir išties naudinga dovana!

Komentarai

Palikite komentarą